Potrzeby materialne kościoła i parafii

Drogi Internauto, Drogi Parafianie, Drogi Odwiedzający

jeśli zaglądasz tu z ciekawości lub potrzeby serca i towarzyszy Ci myśl o potrzebie podzielenia się modlitwą lub wsparciem materialnym na rzecz ochrony i zabezpieczenia naszego katolickiego narodowego dziedzictwa kulturowego oraz innych materialnych potrzeb kościoła możesz podzielić się "wdowim groszem" oraz modlitwą.

Modlitwa oraz każdy nawet najdrobniejszy grosz mają teraz rangę i wagę złota.

Obecnie nadal trwa gromadzenie ofiar na pokrycie kosztów przeprowadzonych prac - remontu wieży kościelnej w Racławiu, ale pamiętajmy, że na konieczne remonty i inwestycje czekają także pozostałe kościoły naszej Parafii. W miejscowościach i wsiach naszej parafii zamieszkują generalnie ludzie ubodzy i skromnie żyjący, i tylko dzięki wsparciu indywidualnych osób (i firm), które poczuły potrzebę i natchnione zostały troską o dbałość o nasze lokalne (wyjątkowo wartościowe) dziedzictwo, będzie możliwe dokonanie jakiegokolwiek postępu i zabezpieczenia przed dalszą degradacją techniczną, tych naszych - przecież wspólnych - obiektów sakralnych, w których niemal codziennie wspólnie przeżywamy emocje wynikające z wartości naszej wiary.

Będziemy oczywiście starali się korzystać z dostępnego wsparcia w postaci np. dotacji (których niestety aktualnie nie ma), ale nawet w takiej sytuacji konieczne jest poniesienie tzw. wkładu własnego, zazwyczaj przekraczającego możliwości danej wsi, miejscowości, a nawet całej parafii. Np. ostatni pomysł remontu kościoła w Marwicach został zawieszony, gdyż planowany koszt w kwocie 500 000,00 zł wspomagany 70 % dotacji wymagał pokrycia wkładu własnego na poziomie około 170 000 tys. zł. To są kwoty astronomiczne, biorąc pod uwagę możliwości finansowe mieszkańców naszej parafii.

Ewentualne ofiary można składać u członków komitetu remontowego w Racławiu, bądź bezpośrednio na podany rachunek bankowy parafii.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła

ul. Lipowa 12 66-432 Baczyna

Nr rachunku: 88 1020 1954 0000 7002 0053 2317

prowadzony w PKO BP Oddział 1 w Gorzowie  Wielkopolskim

ul. Kosynierów Gdyńskich 79

66-400 Gorzów Wielkopolski

Dziękujemy wszystkim Wspierającym i Ofiarodawcom za dotychczas okazaną pomoc i wsparcie – duchowe i materialne.

S Z C Z Ę Ś Ć   B O Ż E   !

Niedzielne Msze Święte
Baczyna