Dożynki Gminne 2016 w Lubiszynie

Aktualności » Dożynki Gminne 2016 w Lubiszynie

Dożynki Gminne 2016 w Lubiszynie - poniżej fotorelacja

fotorelacja

Msza dożynkowa w Kościele Parafialnym w Baczynie w dniu 03.09.2016r. dziękczynieniem za tegoroczne żniwa.

Msza dziękczynna  jest uhonorowaniem ciężkiej pracy a zrodzone plony ziemi znakiem i symbolem przywiązania do naszego życia zgodnie z naturą zgodnie z Bogiem powiedział ksiądz proboszcz Jarosław Zagozda w swoim kazaniu  w czasie celebrowanej mszy dożynkowej w dniu 03.09.2016r.

Symbol to wieniec przyniesiony do naszego kościoła parafialnego, który swym wyglądem pokazuje naturę życia w krzyżu a ramiona krzyża to wspólnota parafialna. Wieniec tworzy różnorodne elementy i jego ubogaceniem jest pomysł tworzenia we wspólnocie tak jak kościół. Nie było by kościoła gdyby nie wspólnota bo ramiona krzyża, to znak wspólnoty kultywującej folklor, tradycję zgodnie z naturą. Podkreśleniem zależności jest dziękczynienie składane Bogu a ludzie i  praca tworzą jedność, gdzie wymiarem jest krzyż.

Na wspólnej modlitwie w czasie mszy dożynkowej dziękczynnej zebrali się parafianie, żeby podziękować za tegoroczne żniwa. Uroczystość odprawiał nasz ksiądz proboszcz w raz z księdzem kanonikiem Wacławem Pławskim.

W imieniu sołtysa wsi Baczyna ksiądz proboszcz  złożył podziękowania wszystkim zaangażowanym za trud włożony w przygotowanie przede wszystkim wieńca dożynkowego, dekoracji na terenie Baczyny, reprezentowanie i promocję sołectwa na dożynkach gminnych w Lubiszynie oraz przygotowanie dekoracji w kościele. Szczególne podziękowania są skierowane do pań z Koła Gospodyń Wiejskich "Szarlotka" w Baczynie które reprezentowały naszą miejscowość na Powiatowych Dożynkach w Stanowicach i w Bogdańcu, ponieważ w konkursie "na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w Gminie Lubiszyn" nasz zajął pierwsze miejsce i tam również spotkała nas niespodzianka i było pierwsze miejsce w tej kategorii. Nasz wieniec dożynkowy został uhonorowany i będzie  jutro tzn. 04 września 2016r.  reprezentował Gminę Lubiszyn na Dożynkach Wojewódzkich w Strzelcach Krajeńskich. Gratulujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich sukcesów i życzymy błogosławieństwa Bożego.

Szczęść Boże wszystkim parafianom i uczestnikom mszy świętej dziękczynnej.

Niedzielne Msze Święte
Baczyna